Sara Sheffield

Sara Sheffield është një këngëtare opere dhe detare amerikane e cila në vitin 2005 u bë femra e parë këngëtare në historinë e “the President’s Own” United States Marine Band.

. . . Sara Sheffield . . .

Sara Sheffield, një mexosoprano, u rrit në Jacksonville të Teksasit.[1] Si fëmijë, ajo u trajnua në piano, dhe më vonë u përpoq për performanca vokale në vend të pianos. [2]

Shfaqja e saj e parë soliste vokale ishte në moshën 11 vjeçe në Kishën Qendrore Baptiste të Jacksonville.[1] Pesë vjet më vonë ajo filloi të merrte mësime private vokaliste. [2] Ajo u diplomua nga Shkolla e Mesme e Jacksonville në vitin 1997.[3] Gjatë shkollës së mesme, ajo ishte tre herë anëtare e Korit të Shtetit të Teksasit.[3] Në vitin 2001, Sheffield mori një diplomë muzikore në performancën vokale nga University of North Texas College of Music, ku studioi nën Cody Garner. [1][2] Ajo më vonë mori një Master të Administrimit të Biznesit nga George Mason University. [1]

Sheffield performs Saint-Saëns’ Mon cœur s’ouvre à ta voix in 2015

. . . Sara Sheffield . . .

This article is issued from web site Wikipedia. The original article may be a bit shortened or modified. Some links may have been modified. The text is licensed under “Creative Commons – Attribution – Sharealike” [1] and some of the text can also be licensed under the terms of the “GNU Free Documentation License” [2]. Additional terms may apply for the media files. By using this site, you agree to our Legal pages . Web links: [1] [2]

. . . Sara Sheffield . . .

Previous post Borina
Next post Trëndafili i Bardhë